Właściwie każdy skarżył się na to samo - wyczuwalny alkohol, akcenty rozpuszczalnikowe, aldehyd octowy... Wychodzi więc na to, że zbyt wcześnie uwolniono je z browaru. Z tego co zauważyłem, ukazały się dwie warki - jedna z datą do marca, druga (moja) do maja bieżącego roku. Swoją drogą, zastanawia mnie taki krótki termin ważności, ale dobra, zostawmy to. Dziś Tenczynek powinien być już ułożony i choć nie należy oczekiwać tu drugiego Samca Alfa, to jest nadzieja, że będzie to udany wieczór.
[Tenczynek] Tenczynek Imperial Stout
Ekstrakt: 24,0% wag.
Alkohol: 9,0% obj.
Składniki: woda; słody jęczmienne (pilzneński, Caraaroma, Caramunich), słód czekoladowy żytni, słody pszeniczne (czekoladowy, pszeniczny); chmiele (Magnum, Sybilla); drożdże (Safale S-04, Safbrew T-58)
Najlepiej spożyć przed: 10.05.2016
niefiltrowane
W szkle wygląda to naprawdę apetycznie. Piana średnio obfita, ciemnobeżowa i ładnie zbudowana. Trzyma się całkiem dzielnie i w trakcie powolnej redukcji do zera nieznacznie zdobi szkło. Sam trunek niemal czarny, w szkle praktycznie nieprzejrzysty, a przy nalewaniu wydawał się klarowny.
Z butelki pachniało pozytywnie - głównie kawa ziarnista i paloność. Po przelaniu do snifterka jest nieco inaczej, bo wciąż trzyma się tu jabłko. Ma ono jednak dosyć przyjemny charakter i zastanawiam się, czy to nie po prostu estry. Pozwala sobie natomiast na zbyt dużo i często przykrywa akcenty RISowe, czyli tę fajną kawę, kakao, paloność i czekoladę. Intensywność średnia. Wódą nie daje.
Na pewno nie nazwałbym tego piwa jakoś upierdliwie alkoholowym. Jest jednak... dziwne. I nie do końca przyjemne, choć nadal do wypicia. Lepiej chyba byłoby dać mu jeszcze roczek, ale ewidentnie nie tylko czas był problemem Tenczynka.
Ocena: 4,5/10
W przyszłym roku chyba nie będę eksperymentował...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz